złomowanie samochodów we Wrocławiu

Jak zezłomować samochód? Przewodnik krok po kroku

Dla wielu osób, zwłaszcza młodych, posiadanie jakiegokolwiek samochodu osobowego to spełnienie marzeń. Niestety przy ograniczonym budżecie na pierwszy samochód połączonym ze zbyt dużym entuzjazmem zakupowym łatwo trafić na model samochodu, z którym będzie więcej problemów, niż przyjemności. Złomowanie samochodów oferowane we Wrocławiu jest rozwiązaniem wszystkich problemów, jakie tylko pojawiają się w codziennym użytkowaniu pojazdu.

Firmy oferujące złomowanie samochodów

W Polsce statycznie każdy dorosły ma minimum jeden samochód. Dodając do tego auta, które dość szybko tracą na wartości, których często nie opłaca się naprawiać rodzi się pytanie – co się z nimi dzieje? Kiedy kupowanie kolejnych części zamiennych przestanie się kalkulować, a samochód z zewnątrz nie wygląda jak wcześniej warto zastanowić się nad złomowaniem samochodów. Podczas zakupu pierwszego auta często nie myśli się racjonalnie, w tym zapomina o dopełnieniu wszystkich formalności. Młodzi ludzie z czasem mogą zastanawiać się jak zezłomować auto bez dokumentów i czy jest to w ogóle możliwe. Decydując się na złomowanie samochodów Wrocław trzeba po pierwsze znaleźć odpowiednią firmę, która niemalże za rękę przeprowadzi przez wypełnianie dokumentów. Wręcz sprawi, że oddanie samochodu na złom będzie trwało dosłownie kilka chwil. Jak zezłomować samochód? W dzisiejszym artykule przedstawiamy praktyczne informacje przydatne dla osób, które jak najszybciej chcą pozbyć się swojego auta.

Złomowanie samochodu cena w skupach

W każdym skupie samochodów mogą funkcjonować różne ceny i podejście do klienta. Wybierając złomowanie samochodów Wrocław klienci mają do dyspozycji przynajmniej kilkanaście punktów, które zlokalizowane są w różnych stronach miasta. Podejmując decyzję odnośnie złomowanie samochodu cena na pewno jest istotnym czynnikiem. Kiedy koszty utrzymania samochodu nie kończą się na uzupełniania baku, a dotyczą bieżących napraw, które pojawiają się zdecydowanie zbyt często warto sprawdzić oferty skupów samochodów. W przypadku większości starszych samochodów, które nie są tak zwanymi klasykami zdecydowanie warto jest się ich pozbyć w jedyny legalny sposób. 

Dokumenty do złomowania samochodu

Lista kwestii, które należy uporządkować i przygotować przed złomowaniem samochodu nie jest wcale długa i skomplikowana. Wybierając złomowanie samochodów Wrocław nie trzeba znać się na obowiązujących regulacjach. Wszystko za nas zapewnia punkt złomowania pojazdów. Jakie informacje w pierwszej kolejności musimy zdobyć przed oddaniem samochodu na złom? Są to:

– numer VIN pojazdu,

– numer podwozia,

– numer ramy

 

Dane te bardzo łatwo znaleźć albo oglądając poszczególne elementy pojazdu, albo przeglądając dowód rejestracyjny. Dzięki temu kasacja samochodu będzie w pełni legalna. Złomowanie samochodów powypadkowych to żaden problem. 

Uwaga! Zgodnie z prawem waga złomowanego samochodu osobowego nie może być niższa od masy, która podana jest w dowodzie rejestracyjnym. Drobne odchylenia od tych wartości nie stanowią problemu, zazwyczaj jest to około 10 procent. Jeśli poprzez różne modyfikacje, które zostały dokonywane w przeszłości masa samochodu będzie niższa, firma zajmująca się złomowaniem samochodu może odliczyć końcową wartość przeliczając każdy brakujący kilogram. 

Czy złomowanie samochodu firmowego również jest możliwe? Jak najbardziej! Nie tylko właściciele samochodów, które wykorzystywane są w celach prywatnych mogą łatwo pozbyć się auta. Złomowanie samochodów firmowych pod wieloma względami wygląda dokładnie tak samo jak aut właścicieli prywatnych za wyjątkiem dodatkowego upoważnienia, o które należy zadbać.

Przygotowanie samochodu do złomowania

Większość złomowanych samochodów osobowych zajmowało miejsce w garażach, czy na podjazdach klientów, którzy przez długi czas nie wiedzieli, co można zrobić z unieruchomionymi pojazdami. Jeśli dodamy do tego zakup nowego samochodu, który jest wykorzystywany na co dzień właściciele szrotów mogą tracić motywację na to, aby pozbyć się swoich czterech kółek. Jednak kiedyś trzeba to zrobić, aby uniknąć dodatkowych opłat związanych z takim pojazdem. Auta niesprawne, które nie dojadą do najbliższego punktu złomowania samochodów wymagają odpowiedniego transportu. Firma oferująca złomowanie samochodów powypadkowych dysponuje lawetami samochodowymi, które szybko i sprawnie przetransportują każdy pojazd. Niezależnie więc od tego czy zastanawiamy się jak zezłomować auto bez dokumentów czy dopiero interesujemy się, ile możemy na takiej transakcji zyskać doświadczony punkt złomu może skutecznie doradzić. Ostatnią kwestią jest kwestia przerejestrowania samochodu i tablic rejestracyjnych. Z tablicami rejestracyjnymi należy udać się do odpowiedniego do miejsca zarejestrowania pojazdu wydziału komunikacji. W ten sposób dopniemy ostatnie formalności na ostatni guzik – czyli wyrejestrujemy samochód, dzięki czemu będzie mógł zostać zezłomowany.

Interesując się złomowaniem samochodu cena czyli wartość pojazdu jest uzależniona od kilku czynników. Przed wybraniem się do skupu samochodów, który na dodatek oferuje złomowanie samochodów warto wybrać ten najlepszy, gdzie nie tylko moglibyśmy bezkosztowo oddać swój pojazd, ale jeszcze na tym zarobić.

Złomowanie samochodów powypadkowych – czy to się opłaca?

Jeśli tylko jesteśmy właścicielami samochodu, który chcemy zezłomować, bądź też posiadamy odpowiednie upoważnienie wszystkie formalności zamykają się w parę minut. Punkty we Wrocławiu zajmujące się złomowaniem samochodów przyjeżdżają do klienta, odbierają pojazd, a formalności wypisywane są na miejscu. Tam, gdzie właścicielowi pojazdu najbardziej wygodnie. Złomowanie samochodów powypadkowych, niezależnie od marki, modelu czy rocznika to żaden problem. Złomowanie auta bez dokumentów także nie jest żadnym wyzwaniem – grunt to wybrać skup samochodów, który perfekcyjnie podchodzi do kwestii obsługi klienta. Ciekawostką jest, że jeśli auto jest jeszcze na chodzie można sprzedać je jako używane. Skup samochodów powypadkowych na pewno zaproponuje wartość rynkową pojazdu sprawiając tym samym, że kierowca pozbędzie się swojego auta, a jednocześnie otrzyma jednorazowy zastrzyk gotówki.

 

Logo

Auto- handel Wrocław, obsługujemy wszystkie wrocławskie dzielnice. Ekspresowa i rzetelna wycena auta przed finalizacją zakupu-sprzedaży. Dysponujemy aktualnymi wzorami umów kupna 2022, płacimy gotówką. Prowadzimy także lokalne darmowe ogłoszenia motoryzacyjne – dodaj swoje auto do ofert sprzedaży.

 

Opinie Klientów

Skup Samochodów Wrocław
4.7
Na podstawie 158 opinii
powered by Google
xNatXliax
xNatXliax
10:36 15 May 23
Polecam... serdecznie obsługa rzeczowa, mówi prawdziwie jak sprawa wygląda, przez telefon można się wszystkiego dowiedzieć. Najlepszy skup aut w wrocławiu.czytaj więcej
M1zacz3ek Miezek
M1zacz3ek Miezek
13:38 09 May 23
Bardzo... dobra firma pełen wybór różnych aut, Bardzo miła obsługa polecam bardzo na pewno wróceczytaj więcej
Agata Kluz
Agata Kluz
13:54 27 Apr 23
Bardzo... profesjonalna firma, a w niej sami profesjonaliści. Ceny adekwatne do usług. Serdecznie polecam!!czytaj więcej
Ina
Ina
16:45 26 Apr 23
Firma... godna zaufania, rzetelna. Pracownicy zawsze gotowi do udzielenia pomocy, rady. Jesli chodzi o oferte samochodow - szeroka oraz bardzo roznorodna oferta. Jest w czym wybierac. Polecam firmeczytaj więcej
Adr Ian
Adr Ian
08:36 12 Apr 23
Fachowe... doradztwo i dobry kontakt to domena firmy. Udało mi się sprzedać samochód bardzo szybko i za dobrą cenę. Z pewnością skorzystam z ich oferty ponownie a również polecę znajomym :)czytaj więcej
Następne Opinie
js_loader

DANE KONTAKTOWE

  • Lucjana Siemieńskiego 6,
    50-228 Wrocław
  • 535-247-247
  • Pomoc drogowa 24/7