samochód dl młodego kierowcy

Jakie auto wybrać dla świeżo upieczonego  kierowcy?

 

 

Kiedy wreszcie zdacie państwowy egzamin na prawo jazdy, przychodzi moment na wybór waszego pierwszego auta. Zwykle podczas poszukiwań wymarzonego samochodu kluczową kwestią jest cena, która nie powinna być zbyt wysoka. Może do 12 tysięcy złotych na początek? Na te pierwsze cztery kółka? Jednak, jak dobrze wybrać używane auto? Na co zwrócić uwagę? Mamy dla was kilka ważnych informacji, które pomogą wam wyeliminować te samochody, które wcale nie będą dobre ani na kieszeń ani na potrzeby świeżego kierowcy.

 

Samochód i jego utrzymanie

Samochód do 12 tysięcy złotych? To rozsądna oferta, jak na kieszeń młodego kierowcy. Jednak nie chodzi tylko o kwotę jaką możemy przeznaczyć na zakup auta. Należy pamiętać, że samochód musi być tani w utrzymaniu:

 • koszty podatku (jeśli auto zostało kupione od osoby prywatnej, trzeba zapłacić 2 proc. podatku od czynności cywilnoprawnych). Jednak jeśli kupujemy auto w komisie, to nie musimy już płacić podatku ponieważ podatek odprowadza właściciel punktu sprzedaży używanych pojazdów.
 • koszt przeglądu technicznego
 • koszt rejestracji samochodu
 • koszty wymiany części
 • koszty opon
 • obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Kwoty polisy dla kierowców, którzy mają krótki staż za kierownicą są dosyć wysokie. To nie jedyne kryterium. Ubezpieczyciele biorą także pod uwagę: wiek samochodu czy pojemność silnika. Proponujemy nie oglądać się za autami po tzw. tuningu, które wyposażone są w wiele bajerów. Pamiętajcie, że to nie tylko ze względu na spojrzenie firm ubezpieczeniowych ale również koszt eksploatacji takiego pojazdu czyli naprawy i zużycie paliwa.

Kolejną istotną kwestią jest stan techniczny. Kondycja pojazdu jest ważniejsza niż marka czy trend, który obecnie panuje na rynku. Proponujemy, aby obejrzeć auto z kimś, kto zna się na mechanice i dzięki temu będzie potrafił wam doradzić. Dzięki takiej osobie możecie uniknąć nieuczciwych sprzedawców, którzy tłumaczą, że daną usterkę pojazdu da się łatwo naprawić. Dobry samochód to ten, którym jeździcie, a nie gdy większość czasu stoi u mechanika.

Warto wybrać auto, które ma odpowiednią pojemność silnika. Samochody, które przeznaczone są do jazdy po mieście z małą pojemnością silnika, to zdecydowanie tańsze ubezpieczenie OC. Zupełnie inaczej jest w przypadku aut sportowych, tutaj OC będzie wyższe

Kupując własne cztery kółka koniecznie trzeba sprawdzić roczny przebieg. Jak to rozpoznać? Im bardziej wyeksploatowane tym więcej ma kilometrów na liczniku. W konsekwencji oznacza to wyższe składki na OC.  Pamiętajcie im starcze i zużyte auto tym czeka was większa polisa do zapłacenia.

Ostatnia rzecz, którą młody kierowca musi koniecznie wziąć pod uwagę to wielkość samochodu. Z dużym terenowym lepiej warto poczekać, aż dłużej pojeździcie za tzw. kółkiem. Łatwiejsze do prowadzenia jest mniejsze auto, nie mówiąc już o parkowaniu szczególnie w warunkach miejskich.

 

Wszystko z głową!

Pierwszy samochód dla młodego kierowcy powinien być nieduży, z niezbyt wielkim przebiegiem na liczniku. Jeśli samochód będzie służył głownie do jazdy po mieści, to zdecydowanie z mniejszą pojemnością silnika. Dzięki temu obniżycie zaporową kwotę ubezpieczenia OC. Zwróćcie również uwagę na dostępność części do określonej marki pojazdu, żeby w przyszłości nie było problemu.

Zdobądźcie doświadczenie w mniejszym aucie i dopiero wtedy poszukajcie wymarzonego auta, ale pamiętajcie wszystko z głową! W razie gdybyście zastanawiali się jakie auto wybrać, to zajrzyjcie na naszego bloga.

 

 

 

Logo

Auto- handel Wrocław, obsługujemy wszystkie wrocławskie dzielnice. Ekspresowa i rzetelna wycena auta przed finalizacją zakupu-sprzedaży. Dysponujemy aktualnymi wzorami umów kupna 2022, płacimy gotówką. Prowadzimy także lokalne darmowe ogłoszenia motoryzacyjne – dodaj swoje auto do ofert sprzedaży.

 

Opinie Klientów

Skup Samochodów Wrocław
4.7
Na podstawie 158 opinii
powered by Google
xNatXliax
xNatXliax
10:36 15 May 23
Polecam... serdecznie obsługa rzeczowa, mówi prawdziwie jak sprawa wygląda, przez telefon można się wszystkiego dowiedzieć. Najlepszy skup aut w wrocławiu.czytaj więcej
M1zacz3ek Miezek
M1zacz3ek Miezek
13:38 09 May 23
Bardzo... dobra firma pełen wybór różnych aut, Bardzo miła obsługa polecam bardzo na pewno wróceczytaj więcej
Agata Kluz
Agata Kluz
13:54 27 Apr 23
Bardzo... profesjonalna firma, a w niej sami profesjonaliści. Ceny adekwatne do usług. Serdecznie polecam!!czytaj więcej
Ina
Ina
16:45 26 Apr 23
Firma... godna zaufania, rzetelna. Pracownicy zawsze gotowi do udzielenia pomocy, rady. Jesli chodzi o oferte samochodow - szeroka oraz bardzo roznorodna oferta. Jest w czym wybierac. Polecam firmeczytaj więcej
Adr Ian
Adr Ian
08:36 12 Apr 23
Fachowe... doradztwo i dobry kontakt to domena firmy. Udało mi się sprzedać samochód bardzo szybko i za dobrą cenę. Z pewnością skorzystam z ich oferty ponownie a również polecę znajomym :)czytaj więcej
Następne Opinie
js_loader

DANE KONTAKTOWE

 • Lucjana Siemieńskiego 6,
  50-228 Wrocław
 • 535-247-247
 • Pomoc drogowa 24/7